Analyytikot

Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

 

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB Anders Idborg anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74
CA Cheuvreux - +46 8 723 5100
Carnegie Investment Bank AB, Finland Branch Timo Heinonen timo.heinonen@carnegie.fi
+358 9 6187 1234
Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin@danskebank.com
+358 10 236 4708
Deutsche Bank AG Johan Wettergren johan.wettergren@db.com
+46 8 463 5518
DNB Bank ASA Christer Magnergård christer.magnergard@dnb.no
+47 22 94 82 26
Evli Bank plc Elina Riutta elina.riutta@evli.com
+358 9 4766 9204
Exane BNP Paribas Alexis Denaud alexis.denaud@exanebnpparibas.com
+44 207 039 9488
Fearnley Fonds ASA Rikard Vabo r.vabo@fearnleys.no
+47 22 93 60 00
FIM Sanna Kaje sanna.kaje@fim.com
+358 9 6134 6430
Goldman Sachs International Daniela Costa daniela.costa@gs.com
+44 20 7774 8354
Handelsbanken Capital Markets Tom Skogman tom.skogman@handelsbanken.fi
+358 10 444 2752
HSBC Bank plc Colin Gibson colin.gibson@hsbcib.com
+44 20 7991 6592
Nordea Markets Jan Kaijala jan.kaijala@nordea.com
+358 9 1655 9706
Pareto Öhman Jari Harjunpää jari.harjunpaa@ohmangroup.fi
+358 9 8866 6021
Pohjola Bank plc Pekka Spolander pekka.spolander@pohjola.fi
+358 10 252 4351
SEB Enskilda, Helsinki Tomi Railo tomi.railo@enskilda.fi
+358 9 6162 8727
Swedbank Markets - +47 2323 8000
UBS Deutschland AG Sven Weier sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

Muistiinpano

Lisää muistiinpano?

Seuraava sivu Edellinen sivu