Wärtsilä Oyj Abp Vuosikertomus 2014

Analyytikot

Tietojemme mukaan ainakin oheiset välittäjäyritykset ja analyytikot ovat seuranneet Wärtsilän kehitystä viimeisen 12 kuukauden aikana. He ovat analysoineet omasta aloitteestaan yhtiötämme sekä myös laatineet kirjallisia raportteja ja kommentteja, ja pystyvät luonnehtimaan Wärtsilää sijoituskohteena. Wärtsilä ei vastaa analyyseissa esitetyistä arvioista.

Muistiinpano

Lisää muistiinpano?

Yritys Analyytikko Yhteystiedot
ABG Sundal Collier AB  Anders Idborg  anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74
Bank of America Merrill Lynch  Ben Maslen  ben.maslen@baml.com
+44 20 7996 4783 
Carnegie Investment Bank AB,
Finland
Timo Heinonen  timo.heinonen@carnegie.fi
09 6187 1234 
Credit Suisse  Max Yates  max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501 
Danske Bank A/S, Helsinki Antti Suttelin  antti.suttelin@danskebank.com
010 236 4708 
Deutsche Bank AG  Stephen Stakhiv  stephen.stakhiv@db.com
+44 20 7541 6213 
DNB Bank ASA  Christer Magnergård  christer.magnergard@dnb.no
+46 8 473 48 44 
Espirito Santo  Nick Wilson  nick.wilson@espiritosantoib.co.uk
+44 20 3364 6766 
Evli Bank plc  Elina Riutta  elina.riutta@evli.com
09 4766 9204 
Fearnley Fonds ASA Rikard Vabo r.vabo@fearnleys.no
+47 22 93 60 00
Goldman Sachs International Daniela Costa daniela.costa@gs.com
+44 20 7774 8354
Handelsbanken Capital Markets Tom Skogman tom.skogman@handelsbanken.fi
010 444 2752
HSBC Bank plc Colin Gibson colin.gibson@hsbcib.com
+44 20 7991 6592
Inderes Juha Kinnunen juha.kinnunen@inderes.com
040 778 1368
JPMorgan Cazenove Glen Liddy glen.liddy@jpmorgan.com
+44 20 7134 4570
Kepler Cheuvreux Johan Eliason jeliason@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100
Nordea Markets Jan Kaijala jan.kaijala@nordea.com
09 1655 9706
Pohjola Bank plc Pekka Spolander pekka.spolander@pohjola.fi
010 252 4351
SEB Enskilda, Helsinki Tomi Railo tomi.railo@enskilda.fi
09 6162 8727
Swedbank Markets Anders Roslund anders.roslund@swedbank.se
+46 8 5859 0093
UBS Deutschland AG Sven Weier sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

 

Muistiinpano

Lisää muistiinpano?

Close

Jotta vuosikertomuksemme toimisi mahdollisimman hyvin, suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.