Navigation
Open navigation

Analytiker

Anteckningen

Skapa en anteckning?

Enligt Wärtsiläs kännedom har åtminstone följande mäklare och finansanalytiker följt bolaget utveckling på eget initiativ. De har analyserat Wärtsiläs verksamhet och kommit med rapporter och kommentarer. Därför kan de bedöma företaget som ett investeringsobjekt. Wärtsilä ansvarar inte för åsikterna i analysrapporterna.

Företag

Analytiker

Kontaktinformation

ABG Sundal Collier AB

Anders Idborg

anders.idborg@abgsc.se
+46 8 566 286 74

AlphaValue

Mohit Rathi

m.rathi@alphavalue.eu
+91 12 0450 8011

Bank of America Merrill Lynch

Alexander Virgo

alexander.virgo@baml.com
+44 20 7996 1221

Carnegie Investment Bank AB, Finland 

Tom Skogman

tom.skogman@carnegie.fi
+358 9 6187 1234

Citi

Edward Maravanyika

edward.maravanyika@citi.com
+44 20 7986 4071

Credit Suisse

Max Yates

max.yates@credit-suisse.com
+44 20 7883 8501

Danske Bank A/S, Helsingfors

Antti Suttelin

antti.suttelin@danskebank.com
+358 10 236 4708

DNB Bank ASA

Tomi Railo

tomi.railo@dnb.no
+44 20 7621 6085

Goldman Sachs International

Jack O'Brien

jack.obrien@gs.com
+44 20 7552 2998

Handelsbanken Capital Markets

Timo Heinonen

tihe03@handelsbanken.fi
+358 10 444 2483

HSBC Bank plc

Sean McLoughlin

sean.mcloughlin@hsbcib.com
+44 20 7991 3464

Inderes

Erkki Vesola

erkki.vesola@inderes.com
+358 50 5495 512

JPMorgan Cazenove

Andreas Willi

andreas.p.willi@jpmorgan.com
+44 20 7134 4569

Kepler Cheuvreux

Johan Eliason

jeliason@keplercheuvreux.com
+46 8 723 5100 

Morgan Stanley

Robert J. Davies

Robert.J.Davies@morganstanley.com
+44 20 7425 2057

Nordea Markets

Manu Rimpelä

manu.rimpela@nordea.com
+358 9 530 05172

OP Gruppen

Kim Gorschelnik

kim.gorschelnik@op.fi
+358 10 252 4351

Pareto Öhman

Anders Roslund

anders.roslund@paretosec.com
+46 8 402 5288

RBC Capital Markets

Sebastian Kuenne

sebastian.kuenne@rbccm.com
+44 20 7429 8932 

SEB, Helsingfors

Antti Kansanen

antti.kansanen@seb.fi
+358 9 616 28724

UBS Deutschland AG

Sven Weier

sven.weier@ubs.com
+49 69 1369 8278

 

Anteckningen

Skapa en anteckning?

Anteckningen

Skapa en anteckning?

Anteckningen

Skapa en anteckning?